Štiavnický návrat na trón
13.06.2017, Tomáš Gemza

Štiavnický návrat na trón

V Dolnej Ždani sa v sobotu 10. júna uskutočnil finálový turnaj Oblastných majstrovstiev prípraviek ObFZ Žiar nad Hronom. Kým pred rokom zosadilo Pohronie z majstrovského trónu Banskú Štiavnicu, tento rok sa karta obrátila.

Podľa výsledkov základnej časti si účasť na záverečnom turnaji zabezpečili obhajca vlaňajšieho prvenstva FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, FK Sitno Banská Štiavnica, MFK Žarnovica a TJ PS Hliník nad Hronom. Turnaj sa už tradične hral systémom semifinále - finále, pričom nasadenie určilo poradie v základnej časti súťaže.

(základná časť Oblastných majstrovstiev U11: http://www.obfzzh.sk/sutaz/1449/?part=1969&round=50798)

 

Turnaj ponúkol štyri úplne odlišné strenutia a jeho priebeh poznačilo aj počasie. V prvom semifinále Pohronie zmietlo Hliník jednoznačne 7:0. Druhé semifinále bolo naopak veľmi vyrovnané a Štiavničania ho rozhodli parádnym gólom kanoniera Martina Dobáka z priameho kopu hneď po zmene strán. Súboj o tretie miesto bol herne i výsledkovo v réžii Žarnovice, ktorá porazila Hliník 4:0.

 

Oblastné majstrovstvá U11 poznajú od svojho obnovenia len dvoch víťazov. Kým prvý ročník vyhrali futbalisti Pohronia, v druhom sa na domácej pôde stali oblastnými majstrami tejto kategórie Štiavničania. Tretí ročník, organizovaný pred rokom v Dolnej Ždani, opäť ovládli futbalisti FK Pohronie. Majstri ostatných ročníkov sa postavili proti sebe aj vo finále štvrtého ročníka, pred ktorého začiatkom sa pekné, miestami až horúce počasie, zmenilo na vytrvalý dážď.

 

Pohronie začalo stretnutie dobre a dve minúty pred koncom I. polčasu viedlo po dvoch góloch Stanislava Kociana 2:0. Ani po obrátke dážď neustával, naopak, vystupňoval sa a rovnako sa vystupňovala snaha Štiavničanov o zdramatizovanie stretnutia. Prvú iskierku nádeje vykresal Dávid Pastier kontaktným gólom na 2:1. Vyrovnane priniesla 27. minúta a gól kapitána Štiavničanov Martina Dobáka. V posledných troch minútach sa skóre nemenilo a tak prišiel rad na strely zo značky pokutového kopu. V ňom dominovali štiavnickí strelci, ale aj brankár. Skórovali Samuel Hanzlík i Martin Dobák, naopak gólman Jakub Marko vychytal Stanislava Kociana aj Lukasa Laurova. A tak zaznel záverečný hvizd a prepukla veľká radosť nových majstrov oblasti z Banskej Štiavnice, zverencov trénerov Pavla a Andreja Hanzlíkovcov a vedúceho družstva Miroslava Dobáka.

 

Záverečné oceňovanie tiež poznačilo počasie, keď sa pre neutíchajúci lejak musel záverečný ceremoniál uskutočniť v stiesnených podmienkach altánku. Zo zlatých medailí a víťazného pohára sa radovali štiavnickí futbalisti, no medaile a poháre, ktoré im budú pripomínať účasť na finálovom turnaji oblastných majstrovstiev prípraviek, dostali tradične všetci jeho účastníci. Cenu pre najlepšieho strelca celeých majstrovstiev zaslúžene získal kapitán majstrov Martin Dobák.

 

Výsledky - finálový turnaj Oblastných majstrovstiev prípraviek 2016/2017 ObFZ Žiar nad Hronom:

 

Semifinále:

FK POHRONIE - TJ PS HLINÍK NAD HRONOM 7:0 (4:0)

Góly: vlastný (D. Demko), Suchoň, Kršiak, Sekerka, Laurov, Mališ, Čerťaský

(podrobnosti stretnutia: http://www.obfzzh.sk/zapas/278701/)

 

FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA - MFK ŽARNOVICA 1:0 (0:0)

Gól: Martin Dobák

(podrobnosti stretnutia: http://www.obfzzh.sk/zapas/278702/)

 

O 3. miesto:

TJ PS HLINÍK NAD HRONOM - MFK ŽARNOVICA 0:4 (0:3)

Góly: Sedlák, Müller, Penz, Šmondrk (z pok. kopu)

(podrobnosti stretnutia: http://www.obfzzh.sk/zapas/278707/)

 

Finále:

FK POHRONIE - FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA 2:2 (2:0); na penalty 0:2

Góly: Kocian 2 - Pastier, Martin Dobák; premenené penalty: Hanzlík, Martin Dobák

(podrobnosti stretnutia: http://www.obfzzh.sk/zapas/278708/)

 

Konečné poradie Oblastných majstrovstiev prípraviek 2016/2017 ObFZ ZH:

 

1. FK Sitno Banská Štiavnica

2. FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

3. MFK Žarnovica

4. TJ PS Hliník nad Hronom

-------------------------------------------------------------

5. OŠK Hodruša-Hámre

6. TJ Baník Štiavnické Bane

7. MFK Nová Baňa “A”

8. FK Vyhne

9. MFK Nová Baňa “B”

 

Text a foto: Tomáš Gemza

Prečítané: 87x