Štyria do krajského výberu
24.08.2018, Tomáš Gemza

Štyria do krajského výberu

24.08.2018, Tomáš Gemza
Na konci mája 2018 dosiahol výber ObFZ Žiar nad Hronom pekný úspech, keď vyhral medzioblastný turnaj futbalových ročníkov 2006. V utorok 21. augusta sa hráči, ktorí boli vybraní do ďalšieho užšieho výberu, stretli opäť.

Znovu na štadióne MFK Zvolen, tentokrát však aj za prítomnosti rovnako vytvoreného výberu, ktorý vzišiel z medzioblastného turnaja oblastných futbalových zväzov Lučenec, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš. Okrem vzájomného merania síl bol dôležitým bodom dňa ďalší užší výber, ktorý bude výberom Banskobystrického kraja. Ten sa na ďalšom zraze stretne s rovnako kreovaným výberom Žilinského kraja.

 

Potešiteľné je, že vo výbere hráčov, ktorí v tejto sezóne spadajú už do kategórie U13,  boli až siedmi mladí futbalisti z pôvodného výberu ObFZ Žiar nad Hronom - Dominik Mihálik, Andrej Urgela, Tobias Legíň, Patrik Suchý, Alex Kapusta (všetci FK Pohronie), Patrik Cabánik (TJ PS Hliník nad Hronom) a Matúš Šmondrk (MFK Žarnovica). Všetci menovaní, spolu s piatimi spoluhráčmi z pôvodného výberu ObFZ Banská Bystrica a šiestimi z výberu ObFZ Zvolen, sa predstavili v dueli Stred U13 - Juh U13 v drese tímu Stred. V ňom "náš" výber zvíťazil 2:1.

 

Ťažkú úlohu - vytvoriť z dvoch 18-členných medzioblastných výberov jeden krajský výber, zobrali na seba tréner mládeže SFZ Peter Štefaňák a tréneri Patrik Müller, Ján Štrba, Ján Matonok, Ivan Ádám a Jozef Levčík. Výbornou správou je, že v krajskom výbere figurujú štyria chlapci z pôvodného výberu ObFZ Žiar nad Hronom - Dominik Mihálik, Tobias Legíň, Alex Kapusta a Matúš Šmondrk. Navyše, medzi náhradníkov boli vybratí Patrik CabánikPatrik Suchý. Najbližšou spoločnou aktivitou výberu Banskobystrického kraja bude súboj s výberom Žilinského kraja. Z tohto finálového stretnutia vzíde záverečný výber SsFZ ročník narodenia 2006, ktorý bude pokračovať v spoločných aktivitách až do kategórie U14.

 

Výsledok výberového stretnutia, 21.08.2018 (štadión MFK Zvolen):

 

STRED U13 - JUH U13    2 : 1  (0:0)
Góly: Bartoš 2 - Šmidl

 

Článok o mezioblastnom turnaji BB - ZH - ZV z mája 2018: https://www.obfzzh.sk/spravy/vitazstvo-ziarskeho-oblastneho-vyberu

 

Text: Tomáš Gemza, foto: SsFZ

Prečítané: 342x