Zaslúžený triumf FK Pohronie
08.06.2018, Tomáš Gemza

Zaslúžený triumf FK Pohronie

Na hlavnom ihrisku Metského futbalového štadióna v Žiari nad Hronom sa v sobotu 2. júna 2018 uskutočnil finálový turnaj Miniligy Milana Škriniara U11 ObFZ Žiar nad Hronom. Po minuloročnom víťazstve Banskej Štiavnice sa na pozíciu oblastného majstra tejto kategórie zaslúžene vrátili domáci futbalisti FK Pohronie.

Na základe výsledkov základnej časti súťaže si účasť na finálovom turnaji zabezpečili FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, obhajca titulu FK Sitno Banská Štiavnica, MFK Žarnovica a MFK Nová Baňa. Turnaj sa už tradične hral systémom semifinále - finále, pričom nasadenie určilo poradie v základnej časti súťaže.
(základná časť Miniligy Milana Škriniara U11)

 

V semifinálových stretnutiach sa hral zaujímavý futbal. Nová Baňa dlho vzdorovala suverénovi základnej časti, FK Pohronie. Viedla 1:0, po polčase bolo 1:1, no domáci v druhom dejstve zlomili odpor sympatického súpera a zvíťazili 4:1. V druhom semifinále sa Štiavničania rýchlo ujali vedenia a tesne pred prestávkou zvýšili na 2:0. Aj keď opticky mala viac z hry Žarnovica, obhajcovia titulu strieľali góly a tak po víťazstve 3:1 putovali do finále oni.

 

Stretnutie o bronz prinieslo konfrontáciu dvoch klubov žarnovického okresu a radosť MFK Žarnovica po víťazstve nad Novou Baňou v pomere 2:0.

 

Oblastné majstrovstvá U11, hrané od sezóny 2017/2018 pod hlavičkou Miniliga Milana Škriniara, vo svojej novodobej histórii zažili vždy len finále medzi Pohroním a Banskou Štiavnicou. Inak tomu nebolo ani tento rok. Pohronie sa v 5. minúte ujalo vedenia, no Štiavničania dvoma gólmi v rýchlom slede otočili na 1:2. Aj Pohronie však odpovedalo dvoma gólmi a tak bolo po polčase 3:2 pre domácich. V druhom polčase Pohronie rýchlo zvýšilo ďalšími dvoma gólmi na 5:2 a aj keď jediná zástupkyňa nežného pohlavia v tomto finále parádnym gólom znížila na 5:3, domáci chceli mať ešte posledné gólové slovo a finále ovládli výsledkom 6:3. Po záverečnom hvizde tak zavládla na ihrisku obrovská žlto-modrá radosť zverencov trénera Maroša Pažouta.

 

Výsledky - finálový turnaj Miniligy Milana Škriniara U11 2017/2018 ObFZ Žiar nad Hronom:

 

Semifinále:

FK POHRONIE - MFK NOVÁ BAŇA 4:1 (1:1)

Góly: Kocian 2, Čiliak, Ťahúň - Ďurček

 

FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA - MFK ŽARNOVICA 3:1 (2:0)

Góly: Miroslav Dobák 2, Blaško - Bartfay

 

O 3. miesto:

MFK ŽARNOVICA - MFK NOVÁ BAŇA 2:0 (1:0)

Góly: Melicherčík, Müller

 

Finále:

FK POHRONIE - FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA 6:3 (3:2)

Góly: Kocian 3, Š. Pažout, Laurov, Lukáč - S. Hanzlík, Kočtúch, Hanzlíková

 

Konečné poradie Miniligy Milana Škriniara U11 2017/2018 ObFZ ZH:

 

1. FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

2. FK Sitno Banská Štiavnica

3. MFK Žarnovica

4. MFK Nová Baňa “A”

-------------------------------------------------------------

5. FK Vyhne

6. TJ Partizán Župkov

7. OŠK Stará Kremnička

8. TJ PS Hliník nad Hronom

9. OŠK Hodruša-Hámre

10. MFK Nová Baňa “B”

 

Text a foto: Tomáš Gemza

Prečítané: 217x